Jarosław Jankiewicz–Delgado siódmy na Mistrzostwach Polski w Duathlonie

342991881_213895631350349_315992608591986749_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Kolejne dobre informacje docierają z klubu UKS Nawa. 23 kwietnia Jarosław Jankiewicz-Delgado zajął siódme miejsce w Rumi podczas Duathlonowych Mistrzostw Polski grupy PRO.

Skierniewiczanin występował w kategorii Junior Młodszy i walczył na dystansie supersprinterskim (2.5 km bieg 10.8 km rower i 1.25 km bieg). Pierwszy etap biegowy ukończył na trzeciej pozycji ze stratą zaledwie trzech sekund do pierwszego zawodnika. Niestety kłopoty w pierwszej strefie spowodowały utratę cennych sekund i Jarek wsiadł na rower z opóźnieniem tracąc kontakt z czołowym peletonem. Udało mu się jednak dogonić czołówkę i do strefy T2 zameldował jako piąty z różnicą ośmiu sekund do lidera.

Niestety po raz kolejny trudności w strefie pozbawiły Jarka szansy na podium. Pomimo morderczego biegu na ostatnim etapie zmagań, straty nie dało się odrobić, a Jarek ukończył w czołówce na i tak wysokiej siódmej pozycji. Pozostał jednak niedosyt, który niewątpliwie będzie motywacją dla przygotowań na start w Olsztynie w Grand Prix Polski PRO w triathlonie.

źródło: UM Skierniewice