W czwartek, 18 września, na autostradzie A2 doszło do groźnego wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło około godziny 9:30 na 405. kilometrze trasy, w kierunku Warszawy, w rejonie miejscowości Wólka Łasiecka w powiecie skierniewickim.
Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. W wyniku zderzenia oba pasy ruchu w kierunku Warszawy zostały całkowicie zablokowane, a korek sięgał aż do węzła Skierniewice. Na miejscu przez dłuższy czas pracowały służby ratunkowe oraz policja.
Jak poinformowali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, o godzinie 10:50 policjanci zdołali częściowo udrożnić przejazd. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem.
Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny 12:00. Kierowcom zaleca się omijanie tego odcinka autostrady, unikanie wjazdu na A2 w rejonie Wólki Łasieckiej oraz wcześniejszy zjazd na węźle Skierniewice.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagę na drodze. Przyczyny wypadku są w trakcie ustalania.