wersja testowa serwisu

Kasztany dla Franka Zembrzuckiego. Akcja powoli dobiega końca

245637804_273764434754345_9125361303090445516_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Magda Rdest-Nowak/UM Skierniewice

Coraz więcej osób angażuje się we wspólne zbieranie kasztanów dla Franka Zembrzuckiego. W ostatnim czasie do akcji przystąpili uczniowie skierniewickich szkół i przedszkoli. Wolontariusze napływają również spoza miasta. Akcja trwa do 29 października.

Skierniewiczanie stają na wysokości zadania, kiedy tylko jest taka potrzeba. To zdanie kolejny raz znajduje odbicie w rzeczywistości. Sukcesem zakończyła się bowiem zbiórka dla Zosi Bigos, chorej na SMA-1, która potrzebowała ponad 9 milionów złotych na terapię genową i najdroższy lek świata. W środę osiągnięto cel, a dziewczynka będzie miała szansę na lepsze jutro.

Teraz pora na wsparcie Franka Zembrzuckiego, którego czeka drugi etap korekcji wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Na ten cel potrzeba 200 tys zł. Aby operacja była możliwa brakuje niespełna 60 tys. zł. Bardzo duże wsparcie płynie z akcji – Pozbierajmy dla Franka, czyli inicjatywy trzech mieszkanek naszego miasta, które postanowiły wykorzystać to co dała nam natura tej jesieni– kasztany.

Akcja wystartowała 17 października dzięki zaangażowaniu: Natalii Zwolińskiej, Magdy Rdest-Nowak i Katarzyny Klimek, które zorganizowały spontaniczne zbieranie kasztanów w Parku Miejskim w Skierniewicach. Podczas jednego dnia udało się zebrać ponad 1,5 tony kasztanów i prawie 7. tys zł dla chorego chłopca. Niedzielna inicjatywa to tylko wstęp do tego co działo się w kolejnych dniach.

W akcję włączyli się kolejno uczniowie szkół i przedszkoli. Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5, szukali kasztanów na przy kościele św. Stanisława, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 wspólnie z Nadleśnictwem Skierniewice przeczesali Zwierzyniec, a grupa ze Szkoły Podstawowej nr 9 sprawdziła terenu Parku w Nieborowie. W pomoc zaangażowały się również przedszkolaki z 13, które zorganizowały zbiórkę fantów i loterię (w dniach 27.10 - 8.11 w siedzibie zbierane są nieuszkodzone zabawki, następnie 10 listopada odbędzie się loteria w godz. 14:00-16:30!) oraz dzieci z Zielonego Zakątka, które zbierały kasztany w swojej okolicy. O transport materiałów zadbała Skierniewicka Ochotnicza Straż Pożarna.

To jednak nie koniec. Pomoc dla małego Franka płynęła również poza miasta. Przedsięwzięcie wsparli m. in: Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi i Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Rzańcu, które zorganizowały kiermasze ciast. Kasztany zbierał również Żyrardów na czele z radnym, nauczycielami i uczniami tamtejszego specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego. Akcję wsparł nawet zespół Poparzonych Kawą Trzy, który w trzeci weekend września wystąpił podczas 44. SŚKOiW oraz aktor Maciej Stuhr, który przekazał na licytację książkę z autografem.

Swoją cegiełkę dołożyli również Prezydent Krzysztof Jażdżyk, Barbara Widulińska, pracownicy Urzędu Miasta Skierniewice oraz spółka MZK Skierniewice, która zadbała o bezpieczny transport uczestników zbiórek.

Kasztany zbieramy tylko do czwartku, 28 października. Ostateczny termin dostarczenia to piątek godz. 10:00!Kasztany możecie dostarczać do Zakładu Utrzymania Miasta Sp z. O o znajdującego się przy ul. Sobieskiego. Jeśli nie macie czasu na ich zebranie, zachęcamy do przekazywania środków do specjalnej skarbonki:

Skarbonka #pozbierajMY dla Franka Skierniewice - https://www.siepomaga.pl/pozbierajmy

Źródło: UM Skierniewice