wersja testowa serwisu

Koduj z Gigantami, czyli bezpłatne warsztaty programowania

koduj_z_gigantami_13mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Koduj z Gigantami to już siódma w Polsce, a trzecia w Skierniewicach edycja bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę Giganci Programowania.

Bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami" w Skierniewicach odbędą się już 19 września przy ulicy Adama Asnyka 92. Warsztaty są darmowe, jednak, aby móc w nich uczestniczyć wymaga jest wcześniejsza rejestracja, która rusza 1 września, a ilość miejsc jest ograniczona. Zapisu można dokonać poprzez rejestrację na stronie: www.kodujzgigantami.pl. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.

Celem akcji "Koduj z Gigantami" jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest propagowanie idei programowania, wspierania analitycznego i logicznego myślenia, a także rozwijania kreatywności.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia. Podczas warsztatów młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast - C# i Visual Studio. Zajęcia odbędą się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób. Zajęcia kierowane są do osób początkujących, chcących poznać tematykę programowania.

źródło: UM Skierniewice