Koduj z Gigantami: Wprowadzenie dzieci w świat sztucznej inteligencji

grafikamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

23 i 30 września w Skierniewicach odbędą się bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami", które wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania oraz sztucznej inteligencji. Akcja jak co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.

Coraz częściej słyszymy o sztucznej inteligencji (AI) i jej wpływie na nasze życie. Jednak zgodnie z badaniami, aż 67% Polaków nadal obawia się AI, a świadomość treści tworzonych przez narzędzia oparte o sztuczną inteligencję maleje z wiekiem. To właśnie dlatego inicjatywy edukacyjne, takie jak "Koduj z Gigantami", stają się kluczowe. Czy słusznie i co to ma wspólnego z warsztatami programistycznymi dla dzieci i młodzieży?

Organizatorzy tej unikalnej akcji przygotowali niezwykły program, który nie tylko wprowadza uczestników w tajniki programowania, ale także pozwala zrozumieć i odkryć świat sztucznej inteligencji. Warsztaty, które noszą tytuł "Koduj z Gigantami. W krAInie przyszłości", rozpoczęły się 26 sierpnia i będą trwać do końca września. Co ważne, uczestnicy mogą wziąć udział zarówno w zajęciach stacjonarnych w ponad 100 miastach w Polsce, jak i online.

Rejestracja na wydarzenie jest możliwa od 1 sierpnia na stronie www.kodujzgigantami.pl. To doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych młodych umysłów, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie programowania i zrozumieć, jak działa sztuczna inteligencja.

Warsztaty "Koduj z Gigantami" dostępne są dla trzech grup wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat. Program obejmuje naukę różnych języków programistycznych i narzędzi, takich jak Scratch, Minecraft Education, App Inventor, C#, Python czy C++. To szeroki wachlarz możliwości, który pozwala dostosować zajęcia do poziomu zaawansowania i zainteresowań uczestników.

Podczas warsztatów, wykwalifikowani trenerzy nie tylko uczą, ale także inspirują młodych adeptów kodowania. Sztuczna inteligencja staje się tu nie tylko tematem, ale także narzędziem, które można wykorzystać do tworzenia zaawansowanych projektów.

To wyjątkowa okazja, aby dzieci i młodzież dowiedziały się, jak działa sztuczna inteligencja i jakie możliwości niesie ze sobą ta fascynująca technologia. Zachęcamy zainteresowanych do rejestracji na stronie www.kodujzgigantami.pl i udziału w warsztatach "Koduj z Gigantami", które dzięki patronatowi Prezydenta Miasta Skierniewice stają się dostępne również dla mieszkańców tego miasta. Niech dzieci już teraz wkroczą w przyszłość programowania i sztucznej inteligencji!

źródło: UM Skierniewice