Kolizja szkolnego autobusu z osobowym renault! Autobusem podróżowało 20 dzieci [Foto]

Kolizja szkolnego autobusu z osobowym renault! Autobusem podróżowało 20 dzieci [Foto]
KP PSP Łask

Kolizja szkolnego autobusu i osobówki w Buczku w powiecie łaskim. We wtorkowy poranek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 484 i ulicy Spokojnej doszło do zderzenia dwóch pojazdów, po tym jak kierowca osobowego renault nie ustąpił pierwszeństwa.

Szkolnym autobusem podróżowało 20 dzieci, które jechały do buczkowskiej szkoły. Niestety, podróż przerwała kolizja z samochodem osobowym. 

- Poszkodowany w zdarzeniu został kierowca osobówki, natomiast część dzieci jeszcze przed naszym przybyciem została ewakuowana z autobusu i pojechała do szkoły drugim, podstawionym pojazdem - mówił Sławomir Wągrowski, oficer prasowy KP PSP Łask. 

Po kilkunastu minutach, po godzinie 9.00 opiekun dzieci poinformował służby, że pięcioro z uczniówuskarża się na bóle. 

- W szkole natychmiast pojawili się strażacy i Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał dzieci. Finalnie, po medycznej interwencji okazało się, że żadne z dzieci nie wymagało dalszej pomocy lekarskiej. Nikt z najmłodszych nie trafił do szpitala. Do lecznicy zabrany został natomiast 41-letni kierowca samochodu osobowego - przekazuje Sławomir Wągrowski z łaskiej straży. 

Jak przekazuje łaska policja powodem kolizji było wymuszenie pierwszeństwa. 

- 41-letni, kierujący samochodem osobowym marki renault podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu, kierującemu autobusem szkolnym - wyjaśnił Bartłomiej Kozłowski, rzecznik prasowy łaskiej policji.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

- Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi - dodał Kozłowski.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, trzy z PSP Łask oraz dwa z pobliskich OSP. Akcja służb zakończyła się tuż po godzinie 10 rano.