wersja testowa serwisu

Koronawirus w Urzędzie Gminy Nowy Kawęczyn. Wszyscy pracownicy na kwarantannie. Co z wyborami?

Koronawirus w Urzędzie Gminy Nowy Kawęczyn. Wszyscy pracownicy na kwarantannie. Co z wyborami?

Sekretarz gminy Nowy Kawęczyn jest zakażona koronawirusem. W związku z tym do odwołania zamknięto Urząd Gminy i inne instytucje znajdujące się w budynku UG.

Wójt Gminy Nowy Kawęczyn, Włodzimierz Ciok potwierdził, że Sekretarz Gminy Nowy Kawęczyn, Sylwia Pijanka otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

- W porozumieniu z Sanepidem w Skierniewicach wszystkie osoby z Urzędu Gminy, które mogły mieć lub miały kontakt z zakażoną osobą zostały poddane kwarantannie i będą miały badania testowe - mówi ESK24 Włodzimierz Ciok.

Zgodnie z procedurą testy nie mogą być przeprowadzone wcześniej niż siedem dni po ostatnim możliwym kontakcie z osobą zakażoną. W przypadku pracowników Urzędu Gminy Nowy Kawęczyn nastąpi to jeszcze w tym tygodniu. Pierwsze wymazy powinny zostać pobrane już jutro.

Na stronach Urzędu Gminy pojawił się też krótki komunikat.

- Urząd Gminy w Nowym Kawęczynie, Gminny Zespół do Spraw Oświaty, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Biblioteka Publiczna zamknięte do odwołania z powodu kwarantanny - informują przedstawiciele UG.

Od razu nasuwa się pytanie, co z wyborami prezydenckimi, które zostały zaplanowane na najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Władze gminy nadal mają obowiązek, aby zorganizować wybory.

- Przenieśliśmy punkt wyborczy do Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze. Pełnomocnikiem jest Barbara Smolarek, dyrektor szkoły. Tam odbędzie się cała organizacja wyborów - dodaje Włodzimierz Ciok. - Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie.