wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek w Konstantynowie Łódzkim. Auto wbiło się w budynek

Koszmarny wypadek w Konstantynowie Łódzkim. Auto wbiło się w budynek
fot. OSP Konstantynów Łódzki

Do bardzo groźnego wypadku doszło wczoraj (27 września) na ul. Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim. Samochód osobowy nie zatrzymał się na skrzyżowaniu, staranował barierki i ...przez okno wpadł do budynku mieszkalnego.

Wszystkie służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej, policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także nadzór budowlany pojawiły się wczoraj (27 września) przed północą na ul. Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim, gdzie doszło do koszmarnego wypadku z udziałem Volkswagena Passata.

- W chwili naszego przybycia poza budynkiem znajdowały się już cztery osoby, kolejne pięć zostało ewakuowanych przez naszych strażaków. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń i wykonaniu dostępu do uwięzionej w pojeździe kobiety - relacjonują druhowie z OSP Konstantynów Łódzki. - Strażacy nawiązali kontakt z osobą poszkodowaną - w miarę możliwości jeszcze w samochodzie udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wykonali do niej dostęp (poprzez usunięcie dachu w samochodzie). Po kilku minutach od przybycia naszego pierwszego zastępu poszkodowana była już poza pojazdem (ewakuowana na desce ortopedycznej). Została przekazana pod opiekę przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Wiele szczęścia w tej sytuacji mieli lokatorzy mieszkania, do którego wpadł samochód. Kilka minut przed zdarzeniem opuścili pechowy pokój. Część mieszkańców noc spędziła w lokalach zastępczych wskazanych przez gminę.

Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policję.

Aktualizacja: 
...

EPA24 - Wiadomości Pabianice - Wiadomości - Auto przecięło skrzyżowanie i wbiło się w budynek mieszkalny. Kierująca była pod wpływem środków odurzających, usłyszała zarzuty