Koszykarze Ósemki Skierniewice siódmą siłą w Polsce

20210626_114423mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Młodzicy Ósemki, jako jedyny reprezentant województwa, wywalczyli 7 miejsce na Mistrzostwach Polski U-13. To ogromny sukces szkoleniowy skierniewickiej sekcji koszykówki, która w turnieju była złożona wyłącznie z wychowanków.

W dniach 23-27 czerwca w podwarszawskiej Nowej Wsi rozegrany został Wielki Finał Mistrzostw Polski Młodzików U13. Miejsce w krajowej czołówce wywalczyli młodzi koszykarze MKS Ósemki Skierniewice.

Młodzicy Ósemki jako jedyny zespół męski, ze wszystkich kategorii wiekowych z województwa łódzkiego zdołał dotrzeć do Finałów Mistrzostw Polski. Skierniewickie Pantery trafiły do grupy śmierci czyli "A" , rywalizując z późniejszym Mistrzem Polski - Komorowem oraz wicemistrzem Polski – Warszawą. Grupę oprócz Ósemki uzupełniał także jeden z najbardziej utytułowanych ośrodków szkoleniowych - WKK Wrocław(jako jedyny pokonał Komorów).

Po zakończeniu rozgrywek grupowych w fazie pucharowej zespoły z grupy "A" wygrały z drużynami z grupy "B" wszystkie mecze. Ósemce w grupie nie udało się wygrać meczu, ale skierniewiczanie w każdym spotkaniu pokazali się z dobrej strony i zbierali wiele pochlebnych komentarzy. Ambitnie walczyli z drużyną Mistrzów z Komorowa,wygrali drugą połowę zarówno z wicemistrzami z Warszawy jak i z Wrocławiem, z którym pechowo przegrali 8 punktów, po słabszej drugiej kwarcie(10:26). Przy tym systemie rozgrywek (nie grano na krzyż z drugą grupą)pozostał mecz o 7 miejsce. W nim Ósemka po kolejnym świetnym meczu wygrała z Mistrzami Małopolski – Kielcami.

Oprócz sukcesu drużynowego były także indywidualne. Goran El-Ward był drugim strzelcem Finału Mistrzostw Polski, a 7 miejsce w tej klasyfikacji zajął Patryk Hurynowicz. Spośród prawie 400 uczestników Finałowych etapów Młodzieżowych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce w blokach i trzecie w zbiórkach zajął Wojtek Błoch. Goran El-Ward był trzeci w klasyfikacji osobistych oraz fauli wymuszanych, a Szymon Wyszogrodzki ósmy w przechwytach. Piotrek Mąkolski, który wychodził w pierwszej piątce, był najmłodszym zawodnikiem całych Finałów. Koszykarze Ósemki mieli najniższą średnią wieku w Finałach i jako jedyny zespół jednocześnie nie byli oparci na klasie sportowej oraz grali tylko swoimi wychowankami.

Skład Ósemki który wywalczył dla Skierniewic 7 miejsce w kraju podczas Mistrzostw Polski Młodzików U13: Jan Jaskuła, Michał Grzeczka, Filip Matyjek,Piotr Mąkolski, Karol Krakowiak,Dawid Szostak,Szymon Wyszogrodzki,Adam Greta,Adam Łuczak, Patryk Saciński,Patryk Hurynowicz,Wojciech Błoch i Goran El-Ward (kapitan)
Trenerzy:Cezary Włuczyński,Adrian El-Ward

źródło: UM Skierniewice