wersja testowa serwisu

Kultowe strachy nad rzeką. W piątek VII Plener Filmowy

217289198_400890668030747_3846256472830678466_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Kinomaniacy. Przed nami VII odsłona Skierniewickiego Pleneru Filmowego przy urokliwym Bulwarze Przyjaźni. W tym roku organizatorzy postawili na oldschoolowe horrory. Na wielkim ekranie wyświetlone zostaną perełki tego gatunku: "Halloween" i "Demony".

W te wakacje spotkamy się na plenerze filmowym dwukrotnie. Kino pod chmurką zadebiutuje już w najbliższy piątek, 16 lipca, projekcją filmu w reżyserii Johna Carpentera - Halloween. Tragiczna historia Michaela Myersa, który po piętnastu latach od zamordowania swojej siostry w Halloween, ucieka ze szpitala dla obłąkanych, chcąc zabijać w rodzinnym miasteczku. Spotyka jednak godnych przeciwników: Doktora Loomisa (Donald Pleasence) i dziewczynę o imieniu Laurie (Jamie Lee Curtis).

Film Johna Carpentera nie tylko zapewnił twórcy miejsce wśród najpopularniejszych reżyserów gatunku i zrobił z Jamie Lee Curtis gwiazdę, zapoczątkował także nowy podgatunek – slasher. Halloween to prawdziwy kamień milowy w historii amerykańskiego horroru. Legendarna perełka lat 70-tych. To tytuł, którego dziś po prostu nie wypada nie znać!

Komu niestraszne strachy i ich wielkie oczy, niech weźmie ze sobą matę, koc,czy leżak! Zaczynamy o godz. 21:30 na Bulwarze Przyjaźni z Chatelaillon-Plage, za Kościołem św. Jakuba. Wstęp oczywiście bezpłatny.

*** W razie deszczu plener zostanie odwołany. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Kolejne spotkanie 20 sierpnia

W sierpniowy wieczór na wielkim ekranie wyświetlony będzie film Lmberto Bavy – Demony. Historia kilkorga ludzi zaproszonych na specjalny pokaz z okazji otwarcia nowego kina. Pokaz prezentuje horror, bardzo przerażający i gwałtowny, podczas którego niektórzy ludzie zaczyna jeden za drugim przekształcać się w krwiożercze demony. Reszta ludzi walczy o przetrwanie... Początek seansu o godz .21:00 !

źródło: UM Skierniewice