wersja testowa serwisu

Łódzka KAS udaremniła transport kontrabandy na A1. Była ukryta w ...pudełkach do pizzy

Untitled
fot. Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi
2950 sztuk paczek papierosów bez akcyzy przechwycili na autostradzie A1 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Papierosy przewoził 49-letni mieszkaniec okolic Kutna.

W poniedziałek, 11 stycznia, funkcjonariusze łódzkiej KAS z Działu Realizacji patrolowali autostradę A1 na przebudowywanym odcinku w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Ich uwagę zwrócił granatowy, zabudowany pick-up, oznaczony podobnie jak pojazdy wykonawców robót drogowych. Funkcjonariuszy zastanowił fakt, że samochód nie zatrzymał się na żadnym z mijanych po drodze punktów budowy nowej drogi. Postanowili więc skontrolować pojazd.

- Po zatrzymaniu pojazdu w okolicach Jeżowa, funkcjonariusze znaleźli w części ładunkowej auta paletopojemnik o pojemności 1000 litrów. Kierowca samochodu, 49-letni mieszkaniec okolic Kutna, próbował wmówić kontrolującym, że pojemnik jest pusty, jednak funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego zawartość - informuje asp. Beata Bińczyk. - Jak się okazało, była to słuszna decyzja. W pojemniku przewożono 59 tys. szt. papierosów bez polskiej akcyzy, w płaskich pudełkach do pizzy. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym szacowane są na niemal 56 tys. zł.

Kierowca auta został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawca przyznał się do popełnienia czynu, za który grozi wysoka grzywna.