wersja testowa serwisu

Łódzkie: Tragedia na torach. Świadkowie znaleźli martwego 24-latka. Co się stało?

Łódzkie: Tragedia na torach. Świadkowie znaleźli martwego 24-latka. Co się stało?
fot. poglądowe

Łódzcy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku kolejowego, w którym zginął 24-letni łodzianin. Ciało mężczyzny znaleziono na nasypie kolejowym w rejonie wiaduktu na ulicy Obywatelskiej.

Makabrycznego odkrycia dokonano w środę, 26 października późnym wieczorem. Przed godziną 22.00 dyżurny miasta otrzymał informację o leżącym na torowisku mężczyźnie. Niezwłocznie na miejsce skierowane zostały wszystkie służby ratunkowe. Zgodnie z podaną informacją na nasypie kolejowym w rejonie ulic Obywatelskiej i Wieniawskiego Łodzi odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny prawdopodobnie potrąconego przez pociąg. 

- Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili świadków, zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni mieszkaniec Łodzi, który z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się na torach kolejowych poniósł śmierć na miejscu najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź-Polesie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi - informuje Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji.

Na kanwie tego zdarzenia policjanci przypominają, że rejon torów kolejowych, przejazdów i wiaduktów to miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do najtragiczniejszych w skutkach wypadków. 

- Poruszając się w takich miejscach musimy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w nocy lub podczas silnych opadów atmosferycznych, kiedy widoczność jest ograniczona. Znacznie dłuższa niż innych pojazdów droga hamowania składu kolejowego uniemożliwia zatrzymanie pociągu w sposób bezpieczny dla osób znajdujących się na torowisku. W zderzeniu z pociągiem człowiek lub nawet samochód jest bez szans - dodaje Zdanowska.