wersja testowa serwisu

Mężczyzna chciał odebrać sobie życie, do akcji ruszyli policjanci i strażacy

Mężczyzna chciał odebrać sobie życie, do akcji ruszyli policjanci i strażacy
fot. KMP w Skierniewicach

Kiedy policjanci otrzymują informację o osobie, która chce targnąć się na swoje życie mobilizowane są wszystkie siły aby temu zapobiec. Tak było i tym razem. Funkcjonariusze odnaleźli na czas 57-letniego mężczyznę. Szczęśliwy finał jest bezcenny.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, 25 lutego 2021 roku przed godziną 18:00, otrzymała zgłoszenie dotyczące możliwości podjęcia próby samobójczej przez 57-letniego mężczyznę. Na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która przekazała niepokojące informacje, że chce targnąć się na własne życie. Wskazała też okolicę jednego z cmentarzy w Skierniewicach, gdzie miała się znajdować.

Na miejsce zostały zadysponowane patrole policji, jednostki ochotniczej straży pożarnej oraz straży miejskiej. Po ponad dwóch godzinach intensywnych poszukiwań zdesperowany mężczyzna został odnaleziony przez patrol policji. Policjanci namierzyli go kiedy szedł ulicą na obrzeżach Skierniewic. Niedoszły samobójca był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dla własnego dobra został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim