Najważniejsze wideo w esk24

Mieszkanki gminy Maków obchodziły swoje święto

331786391_178463761571075_5298636049450766986_n
fot. UG Maków

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w gminie  Maków powrócono do tradycji świętowania Dnia Kobiet. 

Uroczystość odbyła się w niedzielę, 5 marca br. w świetlicy OSP w Słomkowie i wzięły w niej delegacje z wszystkich kół gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz władze: Wójt Gminy Jerzy Stankiewicz, Zastępca Wójta Adam Gasiński, Przewodnicząca Rady Gminy Maria Piechut, Sekretarz Gminy Maria Krawczyk, Radne Urszula Krupa i Agata Michalak-Wójcik, Dyrektor SP w Słomkowie Barbara Dziuda, Sołtys Małgorzata Grochala, a także przedstawiciele zarządu miejscowej jednostki OSP. Organizatorem tegorocznego święta było Koło Gospodyń Wiejskich ze Słomkowa.

Po powitaniu wszystkich przez Wójta Gminy, Przewodniczącą RG oraz przewodniczącą KGW w Słomkowie Marię Płuska i prezesa OSP dh Waldemara Szafrańskiego, okolicznościowy program artystyczny przestawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Słomkowie oraz młodzi muzycy i wokaliści makowskiej orkiestry dętej pod kierownictwem Mariana Chmielewskiego. Dalsza część wieczoru upłynęła w doskonałej atmosferze przy wspólnym poczęstunku przygotowanym przez panie z KGW w Słomkowie.

Nie zabrakło oczywiście kwiatów i słodyczy dla każdej Pani, które wręczyli wójt i jego zastępca. W trakcie uroczystości czynne było także stoisko poświęcone profilaktyce zdrowotnej kobiet przygotowane przez Przychodnię Lekarską Neuca Med. Sp.z o.o. (NZOZ Judyta).

źródło: UG Maków