wersja testowa serwisu

Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego: Najmłodsi pływacy z medalami!

172089210_2868647310069028_1195015362706880156_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Siedem medali indywidualnych (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe), trzecie miejsce w sztafecie mieszanej oraz nowe „życiówki"– to dorobek najmłodszych pływaków UKS Nawa podczas Mistrzostw Okręgu Łódzkiego.

Kolejne sukcesy najmłodszych pływaków UKS Nawa Skierniewice. Tym razem młodzi sportowcy wywalczyli aż siedem krążków, na Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego, 9, 10 i 11-to latków. Sukces jest tym większy, szczególnie dla najmłodszych reprezentantów, którzy debiutowali na tego typu zawodach. Nasi reprezentanci wrócili do Skierniewic z nowymi rekordami życiowymi oraz z nowymi doświadczeniami. Nie mogło również zabraknąć dorobku medalowego

Najlepszy występ ma za sobą Maria Urbanek, pierwsza na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i dowolnym. Po dwa medale wywalczyły również Lena Wieczorek (złoto na 100 metrów stylem klasycznym i srebro na 50 metrów stylem motylkowym) oraz Anna Sypniewska (brąz na 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym). Z medalu cieszył się też Tymon Sułkowski, drugi na dystansie 50 metrów „grzbietem".

Skierniewiczanie zajmowali również czołowe lokaty w innych kategoriach. W stylu grzbietowym: Filip Rupiński (4 miejsce), Natalia Jankiewicz-Delgado (6 miejsce), Nikolina Maj (7 miejsce) i Kamila Sałuda (9 miejsce). Na odcinku 50 metrowym płynąc stylem dowolnym w czołówce znaleźli się za to: Michał Caban (5 miejsce), Nikolina Maj (7 miejsce) oraz Alicja Kubik (10 miejsce). Warto wspomnieć także o piątej lokacie Michaliny Gałki na dystansie 50 metrów „motylkiem" oraz siódmych lokatach: Nelli Krawczyk na 25 metrów stylem motylkowym i Kamili Sałudze na 100m stylem klasycznym.

Miłym akcentem na zakończenie zawodów było trzecie miejsce sztafety mieszanej w stylu zmiennym, gdzie nasi reprezentanci popłynęli w składzie: Jan Kotowoda, Maria Urbanek, Lena Wieczorek i Michał Caban.

Serdecznie gratulujemy, życzmy dalszych sukcesów i zapału do pracy.

źródło: UM Skierniewice