wersja testowa serwisu

Mistrzostwa Polski Rugby League w sobotę w Skierniewicach

rugbymFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Już w najbliższą sobotę (25.07) w Skierniewicach odbędzie się pierwsza kolejka Mistrzostw Polski Rugby League 2020.

Razorbacks, drużyna reprezentująca Skierniewice w tej odmianie rugby będzie gospodarzem turnieju inaugurującego rozgrywki. Na boisku przy ul. Pomologicznej 10 obejrzymy dwa mecze. Do rywalizacji przystąpią: Skierniewice Razorbacks, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Trytoni Warszawa.

O godz. 12:00 w akcji zobaczymy starcie Łódzko – Warszawskie. Skierniewiczanie zmierzą się z drużyną z Piotrkowa. Początek starcia o godz. 14:00! Dodajmy, że kolejne emocje w ramach zawodów za dwa tygodnie – 8-9 sierpnia. Finał do którego zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły z trzech turniejów zostanie rozegrany we wrześniu.

Mistrzostwa Polski w rugby league to rozgrywki ligowe rugby trzynastoosobowego, mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Polsce. Pierwsze rozgrywki miały miejsce w 2017 roku. Formuła mistrzostw zakładała cztery turnieje w rundzie zasadniczej i wielki finał. Wówczas do walki o tytuł przystąpiły cztery drużyny: Sparta Brzeziny, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Wild Bears Tomaszów Mazowiecki. Pierwszym w historii mistrzem Polski w rugby league została drużyna Srok Łódź.

źródło: UM Skierniewice