Najważniejsze wideo w esk24

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na start! Ogłoszono konkurs na dofinansowania, w puli milion złotych

97bf0d28481df359fff2c517fe6a53aa_XL

Właśnie ruszył nabór wniosków w trzecim konkursie na wsparcie dla strażaków-ochotników w Łódzkiem – tym razem o dofinansowanie będą mogły ubiegać się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Na ten cel w budżecie województwa przeznaczyliśmy okrągły milion złotych.

Pomoc dla młodzieżowych drużyn to nowość w ofercie samorządu województwa. 

– Stworzyliśmy ten program, bo dzieci i młodzież to przyszłość naszych jednostek i również potrzebują pieniędzy na rozwój m.in. poprzez udział w zawodach czy obozach – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Każda jednostka może otrzymać do 5 tysięcy złotych, które będzie mogła przeznaczyć m.in. na szkolenia z zakresu zapobiegania pożarom, udział w zawodach oraz obozach sportowych i sportowo-pożarniczych, organizację wycieczek, a także na takie działania, jak prowadzenie kącika pamięci czy uczestnictwo w uroczystościach strażackich.

Do konkursu mogą się zgłosić wszystkie MDP działające w województwie, a premiowane będą te, które liczą co najmniej 9 członków, działają minimum rok kalendarzowy i co najmniej raz w latach 2022-2023 wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Najlepsi z Najlepszych" na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna, organizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Na wnioski czekamy do 10 października.

Milion złotych na rozwój MDP to trzecia forma wsparcia, jakie samorząd województwa przekazuje w tym roku strażakom ochotnikom. Wiosną ogłosiliśmy konkurs na dotacje na doposażenie jednostek, a niedawno rozstrzygnęliśmy drugi konkurs – na remont i modernizację strażnic. Łącznie w 2023 roku z budżetu województwa strażacy ochotnicy otrzymają rekordowe 5,5 mln zł dofinansowania na swoje potrzeby!

Link do konkursu: https://bit.ly/3P7Xtm6

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi