wersja testowa serwisu

Na ulicach Skierniewic pojawią się 563 maczki

maczki_2klOWfqWibGpC785HlXs
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Święto jest w nas - to spontaniczne hasło w Skierniewicach jest interpretowane coraz bardziej kreatywnie. Przykładem jest miejska inicjatywa przystrojenia miasta w czerwone maczki. To tradycyjny symbol Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. 

Czerwony maczek o charakterystycznym kształcie od lat stanowi rozpoznawalny symbol skierniewickiego święta. Co roku w okresie poprzedzającym największe miejskie wydarzenie te wyjątkowe kwiaty zdobią centrum miasta. W tym roku dzięki lokalnej inicjatywie maczki powędrują także w inne rejony Skierniewic, symbolicznie przypominając o tym, że wrzesień jest nierozerwalnie związany z wielkim miejskim świętowaniem.

- Chcemy, by na ulicach pojawiły się 563 maczki. Ta liczba nie jest oczywiście przypadkowa, a samo nawiązanie jest dla skierniewiczan bardzo czytelne. Co ważne, w tworzenie kwiatów i ozdabianie miasta włączyły się lokalne firmy, miejskie spółki, Centrum Kultury i Sztuki oraz Harcerze z Hufca ZHP. Udało się nam oddolnie stworzyć wyjątkową manufakturę - podkreśla Dawid Szymczak z Wydziału Kulutry i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice.

Maczki lada moment powędrują na skierniewickie ulice. W tym roku ozdobią miejskie latarnie nie tylko w centrum miasta, ale także na największych skierniewickich osiedlach.

źródło: UM Skierniewice