Najmłodsi pływacy UKS Nawa z medalami w Łodzi

395931537_658479336418690_6739995349078533957_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Sześć medali indywidualnych oraz dwa w sztafecie wywalczyli młodzi pływacy UKS Nawa w łódzkiej Zatoce Sportu, podczas Finałowej Rundy rywalizacji w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików.

Do rywalizacji przystąpiła dziewiętnastoosobowa reprezentacja. Najlepszy występ zanotowała Maria Urbanek, zwyciężczyni rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym oraz srebrna medalistka na 100 metrów stylem dowolnym. Podwójnym medalistom był również Tymon Sałkowski, drugi na 50 m stylem grzbietowym i trzeci na 200 m stylem zmiennym. Z drugiego miejsca w kategorii 200 m stylem motylkowym cieszyła się również Nella Krawczyk. Na najniższym stopniu na podium w rywalizacji 200 m stylem motylkowym uplasował się za to Michał Maszewski.

Wysokie lokaty w rywalizacji zajmowali również: Filip Rupiński (czwarte miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym), Lena Lasota (czwarte miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym), Roxana Mydłowska(piąte miejsce w konkurencji 200 m stylem motylkowym), Paweł Kryczka (piąte miejsce w konkurencji 200 m stylem motylkowym) i Natalia Jankiewicz – Delgado (szóste miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym).

W rywalizacji sztafet skierniewiccy pływacy wywalczyli: brąz w konkurencji 4 x 100m stylem dowolnym MIX (Rupiński, Sałkowski, Krawczyk, Lasota) i srebro w konkurencji 6 x 50 m stylem motylkowym dziewcząt (Klasztorna, Kramarz, Lasota, Krawczyk, Urbanek, Mydłowska).Piąta lokata w konkurencji 6 x 50 m stylem motylkowym przypadła w udziale chłopcom (Długosz, Makuch, Rupiński, Sałkowski, Maszewski, Kryczka). W klasyfikacji generalnej Ligi Dzieci i Młodzików Sezonu 2022/23 najlepszą zawodniczką rocznik 2010 została Maria Urbanek. Reprezentantka UKS Nawy Skierniewice zwyciężyła z wynikiem 1936 punktów. Grono Zawodników i Zawodniczek startujących w zawodach uzupełnili: Aleksandra Radek, Maciej Zembrzuski, Krzysztof Warda, Zofia Michalska, Nikolina Maj.

źródło: UM Skierniewice