Najważniejsze wideo w esk24
 
Wigilia w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Wigilia w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo7 288 wyświetlenia
 
Monodram “Melduję Tobie Polsko” w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Monodram “Melduję Tobie Polsko” w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo6 379 wyświetlenia
 
Trzeci Jeżowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Trzeci Jeżowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo15 915 wyświetlenia
 
Uroczystość otwarcia Stadionu miejskiego w Koluszkach

Uroczystość otwarcia Stadionu miejskiego w Koluszkach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo13 769 wyświetlenia
 
Gmina Nowy Kawęczyn - uroczystości z okazji 11 listopada

Gmina Nowy Kawęczyn - uroczystości z okazji 11 listopada

Liczba osób, które zobaczyły to wideo17 007 wyświetlenia
 
Gmina Głuchów - otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji

Gmina Głuchów - otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji

Liczba osób, które zobaczyły to wideo21 828 wyświetlenia
 
Budowa kompleksu sportowego w gminie Rogów

Budowa kompleksu sportowego w gminie Rogów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo24 375 wyświetlenia
 
Rekonstrukcja w Przyłęku Dużym

Rekonstrukcja w Przyłęku Dużym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 437 wyświetlenia
 
Ważna konferencja na temat bezpieczeństwa w Powiecie rawskim

Ważna konferencja na temat bezpieczeństwa w Powiecie rawskim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 441 wyświetlenia
 
Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Rajd Włóczykijów w Godzianowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo27 461 wyświetlenia
 
Otwarcie nowego budynku szpitala w powiecie rawskim

Otwarcie nowego budynku szpitala w powiecie rawskim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo33 056 wyświetlenia
 
Otwarcie boiska LKS Gałkówek

Otwarcie boiska LKS Gałkówek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo30 347 wyświetlenia
 
Dożynki Powiatu Rawskiego

Dożynki Powiatu Rawskiego

Liczba osób, które zobaczyły to wideo34 787 wyświetlenia
 
Konkurs Orki 2025

Konkurs Orki 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo41 808 wyświetlenia
 
Dożynki Powiatowe w gminie Nowy Kawęczyn

Dożynki Powiatowe w gminie Nowy Kawęczyn

Liczba osób, które zobaczyły to wideo43 689 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo441 608 wyświetlenia
 
Piknik rodzinny w DPS w Dąbrowie

Piknik rodzinny w DPS w Dąbrowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo46 726 wyświetlenia
 
Część 2: Złote Gody w Gminie Koluszki

Część 2: Złote Gody w Gminie Koluszki

Liczba osób, które zobaczyły to wideo47 551 wyświetlenia
 
Złote Gody w Gminie Koluszki

Złote Gody w Gminie Koluszki

Liczba osób, które zobaczyły to wideo58 044 wyświetlenia
 
Finałowy mecz o puchar Starosty Rawskiego Adriana Galacha

Finałowy mecz o puchar Starosty Rawskiego Adriana Galacha

Liczba osób, które zobaczyły to wideo51 451 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo228 808 wyświetlenia
 
19 edycja Dnia Ziemniaka w Żelaznej

19 edycja Dnia Ziemniaka w Żelaznej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo80 821 wyświetlenia
 
Piknik Rodzinny "Niedziela na Przydrożku" w Głuchowie

Piknik Rodzinny "Niedziela na Przydrożku" w Głuchowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo71 080 wyświetlenia

Nie żyje 55-latka, ofiara pożaru na składowisku w Woli Łaskiej. Co z prokuratorskim śledztwem? Mamy najnowsze ustalenia

054ed917-14ff-4f1a-9b45-a951e70ca8c_20240708-112755_1
KW PSP w Łodzi

Nie udało się uratować życia kobiety poparzonej w pożarze na składowisku w Woli Łaskiej. 55-latka pomimo wysiłków lekarzy zmarła w na oddziale intensywnej terapii siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Poszkodowana miała obrażenia na blisko 90 procentach ciała, od momentu tragedii medycy określali stan jako krytyczny.

Śmierć 55-letniej kobiety potwierdził nam rzecznik Centrum Leczenia Oparzeń.

- Pacjentka zmarła w czwartek o 17.305 nastąpił zgon pacjentki. Stan od początku był bardzo ciężki ze względu na rozmiar poparzeń. Kobieta miała ponad 80 procent powierzchni ciała poparzone - przekazał Wojciech Smętek z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Prokuratura Rejonowa w Łasku przeprowadzi śledztwo dotyczące wyjaśnienia okoliczności i przyczyny pożaru na terenie zakładu utylizacji śmieci w Woli Łaskiej, do którego doszło w miniony poniedziałek, 1 lipca  w kontekście znamion przestępstwa sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa. Czy śmierć jednej z 10 poszkodowanych w poniedziałkowym pożarze zmienia coś w pracy śledczych? Okazuje się, że nie. 

CZYTAJ >>> Pożar w Woli Łaskiej: Jedna z ofiar walczy o życie, ma ponad 80 proc. ciała poparzone. Burmistrz wydaje oświadczenie, prokuratura wskazuje pierwsze ustalenia [Foto]

Prokurator Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu wyraźnie zaznacza bowiem, że dotychczas poczynione ustalenia nie wskazują na celowe działanie i przestępcze podpalenie.

- Nie mamy ustaleń, które by wskazywały na celowe i świadome sprowadzenie pożaru. Natomiast oczywiście okoliczności samego pożaru są badane i będą wyjaśniane, ale z aspektu prawa karnego nie jest to w żaden sposób kwestia tego, że ktoś celowo, świadomie sprowadził zdarzenie w postaci pożaru - powiedziała w rozmowie z nami prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowe w Sieradzu. - Musimy się uzbroić w cierpliwość.Oczekujemy na opinię z zakresu pożarnictwa, po to by ustalić wszelkie okoliczności zdarzenia. Jest zawiadomiona między innymi Państwowa Inspekcja Pracy, to jej postępowanie będzie również analizowało wszystkie kwestie związane z pracowniczymi z aspektami sprawy w tym zakładzie. Wiem również, że są zlecone kontrole przez urząd marszałkowskich - dodaje.

Jak zaznacza Jolanta Szkilnik, na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonane zostały oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa. Zostali przesłuchani świadkowie, zabezpieczono także do dalszych badań nagrania z monitoringu.

PRZECZYTAJ >>> [WIDEO] Pożar na składowisku ugaszony, ale akcja trwa! Bilans poszkodowanych: 11 osób, w tym 2 ciężko ranne

Z kolei Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobierze próbki do dalszej analizy. To co może uspokajać, zwłaszcza okoliczną ludność, to to, że służby ustaliły, że nie doszło do skażenia powietrza ani wody gruntowej w obrębie miejsca objętego pożarem.

Jak dodają śledczy, na ten moment postępowanie jest we wstępnej fazie. O żadnych zarzutach mowy w tej chwili nie ma. Jak dodaje w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, przestępstwo sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu i zdrowiu wielu ludzi zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wklej tutaj kod osadzenia...

Foto: KW PSP w Łodzi