wersja testowa serwisu

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Za nami kolejna akcja skierniewickiej policji

249-122919
fot. KMP w Skierniewicach

17 listopada 2020 roku skierniewiccy policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego-pieszych rowerzystów. Ich bezpieczeństwo w sezonie jesienno-zimowych jest szczególnie zagrożone.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to piesi, rowerzyści, motorowerzyści. Ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na poważne skutki wypadków drogowych, ponieważ w zderzeniu z pojazdem mają małe szanse na przeżycie. Nie chroni ich karoseria czy poduszki powietrzne, dlatego tak ważna jest ich widoczność i prawidłowe zachowanie na drodze.

W tych lokalnych działaniach policjanci wylegitymowali 16 osób, w tym 2 pieszych i 2 rowerzystów. Łącznie za ujawnione wykroczenia nałożyli 13 mandatów karnych. Dotyczyły one głównie takich wykroczeń jak przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy w rejonie przejścia dla pieszych oraz nieprawidłowego wyprzedzania.

Policjanci przypominają – życie i zdrowie jest najważniejsze. Aby być widocznym i bezpiecznym na drodze, poruszając się rowerem czy pieszo – zwłaszcza jesienią i zimą należy nosić elementy odblaskowe. Dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni i dajemy kierowcy szansę na zmniejszenie prędkości i ominięcie.

źródło: KMP w Skierniewicach