wersja testowa serwisu

Niecodzienna lekcja w skierniewickim "Prusie"

staryga_3mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Prawie 200 uczniów klas drugich LO im B. Prusa wzięło udział w niecodziennej lekcji – poprowadziła ją absolwentka liceum Kamila Staryga.

Kamila po ukończeniu liceum, Politechniki Warszawskiej oraz uniwersytetu Cambridge, doskonaliła swoja wiedzę w wielu prestiżowych firmach świata. Zrealizowała kilkanaście innowacyjnych pomysłów jak np. założenie firmy Cambridge Sashels, została konstruktorką w Advanced Technology and Projects Lab, nowoczesnym laboratorium firmy Google, pracowała w zespole Google'a w Londynie, który wprowadzał przeglądarkę internetową Google Chrome. Od 1 sierpnia 2019 r. (po pracy w Alphabet Inc.) dołączyła do Flo Health gdzie jej głównym celem są badania nad dokładnym przewidywaniem płodności. Mimo wielu zadań jest wolontariuszem na oddziale neurologii w Stanford Hospital.

- Kamila nadal czuje się jedną z nas – z charakterystyczną dla siebie otwartością, serdecznością i życzliwością rozmawiała z naszymi uczniami o marzeniach, ambicjach i odwadze w zmierzaniu do wyznaczonych sobie życiowych celów. - mówi Anna Janus dyrektor „Prusa" i dodaje - Kamila to doskonały przykład umiejętności otwierania sobie samemu różnych „okien na świat" – przekonywała, że tylko odwagą i pracowitością możemy dojść do sukcesu.

źródło: UM Skierniewice