Najważniejsze wideo w esk24

Nowe boisko treningowe w Skierniewicach z certyfikatem FIFA Quality Pro

dsc08845klOWfqWibGpC785HlXs
fot. UM Skierniewice

Inżynierowie z belgijskiego laboratorium w ostatnich dniach odwiedzili Skierniewice, sprawdzając stan murawy treningowej na boisku przy ulicy Pomologicznej. Ekspertyza potrzebna jest do przyznania obiektowi najwyższego certyfikatu FIFA Quality Pro.

Inżynierowie z belgijskiego laboratorium z Gandawy w ostatnich dniach odwiedzili Skierniewice, sprawdzając stan murawy treningowej na boisku przy ulicy Pomologicznej. Ekspertyza potrzebna jest do przyznania obiektowi najwyższego certyfikatu FIFA Quality Pro.

Certyfikat przyznawany jest obiektom sportowym gwarantującym grę na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Aby go uzyskać, należy spełnić bardzo rygorystyczne kryteria obowiązujące w programie jakości FIFA. Nawierzchnia musi realizować wymogi związane z wydajnością gry, zapewnieniem jakości, trwałości i bezpieczeństwa użytkowników płyty boiska.

Wstępny test boiskowy, podczas którego badano m.in.: równość boiska, opór obrotowy, odbicie i toczenie piłki w Skierniewicach, wypadł imponująco. Obecnie czekamy na wyniki badań z laboratorium Europejskiego Centrum Badawczego Sztucznej Murawy w Gandawie, do którego wysłano pobrane próbki. Zdaniem ekspertów z Belgii możemy się spodziewać, że na dniach certyfikat zostanie przyznany.

Przypomnijmy, że pełnowymiarowe boisko boczne pokryte zostało nawierzchnią syntetyczną i piaskiem kwarcowym. To technologia stosowana w Skandynawii, która dotychczas została wykorzystana jedynie na obiekcie w Częstochowie. Skierniewicka murawa będzie zatem drugą taką w kraju, zaś pierwszą posiadającą najwyższy certyfikat FIFA. W okresie jesienno-zimowym obiekt pokryje balon pneumatyczny, co pozwoli na jego użytkowanie przez cały rok.

Budowa obiektu treningowego potrwa do końca maja. Prace na stadionie miejskim mają zostać zakończone jesienią tego roku.

źródło: UM Skierniewice

fot. UM Skierniewice