wersja testowa serwisu

Nowe laptopy i drukarki dla szkół ze Skierniewic

laptop-0522mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

88 przenośnych komputerów i 40 urządzeń wielofunkcyjnych trafi do skierniewickich szkół. Miasto pozyskało kolejne fundusze z programu Polska Cyfrowa.

Tym razem do dyspozycji skierniewickiego magistratu było 115 tys. zł. Taką kwotę udało się pozyskać w ramach programu Zdalna Szkoła Plus. W tej edycji ogólnopolskiego projektu do dyspozycji było ponad 182 mln zł. Ideą programu jest wyrównywanie szans w dostępie do zdalnej edukacji. 

– Udało nam się zaspokoić zapotrzebowanie naszych szkół na mobilny sprzęt komputerowy. Do pozyskanych środków dołożyliśmy dodatkowe pieniądze, tak aby w pełni odpowiedzieć na prośby naszych placówek edukacyjnych. 88 laptopów i 40 wielofunkcyjnych drukarek trafi do szkół, a z nich do uczniów oraz nauczycieli, którzy potrzebują sprzętowego wsparcia – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Miasto wydało na sprzętowe zakupy ponad 126 tys. zł. Warto przypomnieć, że to drugie w tym roku tego typu działanie. W kwietniu w ramach programu Zdalna Szkoła ratusz pozyskał 100 tys. zł, za które udało się nabyć 100 laptopów. Urządzenia wsparły proces zdalnego nauczania podczas pandemii koronawirusa.

źródło: UM Skierniewice