wersja testowa serwisu

Nowoczesny sprzęt dla przyszłych techników

zs4_1mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Zespół Szkół nr 4 na Rawce z sukcesem sięga po dofinansowanie na zakup sprzętu. Przyszli technicy grafiki i poligrafii cyfrowej otrzymali urządzenia warte 70 tys zł.

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 na skierniewickim osiedlu Rawka od lat stawia na rozwój kształcenia zawodowego. Blisko rok temu oficjalnie oddano do użytku dwie sale, które służą do nauki kierunków "kolejowych". Dziś docierają do nas informacje o kolejnej pracowni. Tym razem placówka w ramach projektu „Doświadczeni Technicy" wyposażyła pracownię komputerową dla kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej w nowy sprzęt komputerowy i biurowy. Wartość zakupionych pomocy dydaktycznych to blisko 70 tys. zł.

- Dzięki wsparciu w pracowni pojawiło się 20 nowoczesnych zestawów komputerowych z monitorami, drukarka i skaner 3D a także gilotyna, laminarka, bigówka elektryczna i ręczna oraz perforator, trymer do cięcia i bindownica - wylicza dyrektor szkoły Darosław Sadowski.

Inwestycje w nowoczesne pracownie to szansa pewnego zatrudnienia dla przyszłych absolwentów szkoły. Wszystkie kierunki prowadzone w ZS4 są bardzo popularne, czego potwierdzeniem jest stale zwiększająca się liczba uczniów szkoły na Rawce.

źródło: UM Skierniewice