wersja testowa serwisu

O bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Strobowie

249-115889
fot. KMP w Skierniewicach

Policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach odwiedziła dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Strobowie. W ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2020" oraz kampanii MSWiA „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku nad wodą, w górach, a także przybliżyła zasady bezpiecznego kontaktu z osobą nieznajomą.

Każda okazja jest dobra, aby rozmawiać o bezpieczeństwie z najmłodszymi. Tym razem policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Skierniewicach spotkała się z wychowankami Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Strobowie.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na placu zabaw. Co należy zrobić gdy się zagubimy lub spotkamy agresywnego psa. Przypomniane dzieciom zostały także zasady korzystania z telefonu alarmowego 112 oraz poruszania się po drodze.

Na zakończenie wręczono plakat dot Bezpiecznych Wakacji, ulotki dot, bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Opiekunowie otrzymali płytę z filmikami nagranymi przez małą SISI, dzięki którym będą mogli wraz z dziećmi utrwalać zasady bezpieczeństwa i poznać tajniki pracy Policji.

źródło: KMP w Skierniewicach