wersja testowa serwisu

Od 18 maja nowe zasady na obiektach sportowych w Skierniewicach

dji_0070mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Otwarte hale, zwiększone limity osób przebywających na boiskach, wydłużone godziny funkcjonowania obiektów i zniesione ograniczenia wiekowe – to najważniejsze zmiany, które będą obowiązywały na obiektach OSiR już od 18 maja.

Od najbliższego poniedziałku zmieniają się zasady funkcjonowania obiektów sportowych w naszym mieście. Ta wiadomość z pewnością ucieszy lokalnych miłośników aktywności fizycznej.

– Zgodnie z decyzją władz miasta, od 18 maja zwiększamy dostępność naszych obiektów i pracujemy w pełnych godzinach popołudniowej zmiany, to znaczy od godz. 16:00 do godz. 22:00 – poinformował Marek Kujawski, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W tym czasie otwarte będą nie tylko orliki, korty czy stadiony, ale również obiekty zamknięte, w tym hale i sale konferencyjne. Oczywiście wszystko z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego – dodaje prezes.

Oznacza to, że zniesiony zostanie dotychczasowy czterogodzinny limit czasowy. Po weekendzie ze sportowych obiektów skorzystają także wszyscy użytkownicy bez względu na wiek. Zwiększona zostanie liczba osób. Na stadionach, boiskach, orlikach, będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób (+2 trenerów), a na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich maksymalnie 22 osoby (+4 trenerów). Władze centralne dały także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa.

- Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+6 trenerów) – czytamy w rozporządzeniu.

Wytyczne rządu dotyczą także obiektów zamkniętych. I tak w salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć: 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2), 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2), 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2) i 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

Jak informuje prezes Marek Kujawski, Ośrodek Sportu jest już gotowy do przyjęcia pierwszych klientów. Przestrzega również aby cały czas stosować się do zaleceń sanepidu.

- W czasie dwumiesięcznej przerwy poprawiliśmy jakość naszych obiektów, co z pewnością zauważą użytkownicy (pisaliśmy o tym TUTAJ). - Czekaliśmy jedynie na zielone światło. Cały czas prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Na obiekty przychodzimy przebrani, nie będzie bowiem możliwości korzystania z szatni. Maseczki obowiązują tylko w drodze na obiekt. Na miejscu będzie też płyn do dezynfekcji rąk. Po skończonych zajęciach, sprzęt będzie odpowiednio dezynfekowany - wymienia.

W kolejnym etapie zielone światło mają dostać siłownie wewnętrzne i zewnętrzne oraz kluby fitness. Otwarte mają zostać także pływalnie. Kiedy to nastąpi. Czekamy na kolejne komunikaty rządu.

źródło: UM Skierniewice