wersja testowa serwisu

Ogromne zainteresowanie Treningiem Umiejętności Społecznych

Ogromne zainteresowanie Treningiem Umiejętności Społecznych

Kolejna inicjatywa Strefy Świadomych Emocji z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Skierniewic. Mowa o Treningu Umiejętności Społecznych, do którego rekrutacja zakończyła się w pierwszym tygodniu października.

Trening Umiejętności Społecznych to grupowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, które pomagają w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych oraz regulowaniu emocji z tym związanych. Prowadzone będą przez pedagoga i psychologa. Wsparcie będzie przybierać dwie formy. Pierwszą będą zajęcia warsztatowe, skierowane do dzieci i młodzieży, kształtujące rozwój emocjonalny i społeczny. Drugą z oferowanych form pomocy jest indywidualne wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Oferta przygotowana przez Strefę Świadomych Emocji spotkała się z ogromnie pozytywną reakcją ze strony mieszkańców Miasta Skierniewice. W ramach rekrutacji prowadzonej w ostatnich tygodniach do ratusza wpłynęło ponad 70 zgłoszeń. Pilotażowy program, który będzie realizowany w tym roku, pozwoli stworzyć dwie grupy oraz przeprowadzić indywidualne wsparcie.

- Ten pilotażowy nabór chętnych osób pokazał nam, jak wygląda zapotrzebowanie na tego typu działanie. Nasi specjaliści stworzyli dwie grupy, które składają się z ponad 20 osób. Uczestnicy zostali odpowiednio sprofilowani i dobrani, tak aby udało się jak najbardziej efektywnie przeprowadzić treningi - tłumaczy Anna Walczak Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych skierniewickiego magistratu.

Ilość zgłoszeń do treningu po raz kolejny pokazała, jak ważną inicjatywą w Skierniewicach jest Strefa Świadomych Emocji. Jak zapowiadają przedstawiciele ratusza, jest ogromna szansa, by w przyszłym roku powrócić do idei Treningu Umiejętności Społecznych.

- Od lat realizujemy różne profilaktyczne i prozdrowotne programy, które finansowane są w ramach skierniewickiego budżetu. Działanie Strefy Świadomych Emocji pokazało, że problemy zdrowia psychicznego i kondycji emocjonalnej są dziś ogromnie ważne. Liczę na to, że w przyszłorocznym budżecie uda się znaleźć środki na kolejne takie zajęcia, by wsparciem objąć jeszcze większą grupę dzieci i młodzieży - informuje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Warto przypomnieć, że Strefa Świadomych Emocji w najbliższy piątek pojawi się w terenie. Działanie będzie towarzyszyło III edycji wydarzenia "Jak dbam tak mam", które zaplanowane jest na 22 października w Hali OSiR przy ulicy Pomologicznej.

źródło: UM Skierniewice