wersja testowa serwisu

OSP Rąbień walczy o modernizację swojej remizy. Wystartowała zbiórka pieniędzy, potrzeba 300 000 złotych

ed04339748a744722464ed5dc5c4771e

#StrażZRąbieniaSięPrzemienia - pod takim hasłem utworzono zbiórkę pieniędzy na modernizację remizy Ochorniczej Straży Pożarnej w Rąbieniu.

- Zapraszamy wszystkich znajomych, jak również tych, którzy jeszcze nas nie znają, do włączenia się w rozbudowę, nadbudowę, modernizację i wyposażenie naszej remizy - mówią przedstawiciele OSP Rąbień. - Dlaczego się rozbudowujemy? Kto był w środku, ten wie, że wjeżdżając do garażu należy ustawić się jak najbliżej prawej strony, jeśli się tego nie zrobi, to chcąc przejść do dyżurki lub szafek trzeba iść bokiem i to wciągając brzuchy. Nie można też wjechać za daleko, bo strażacy nie będą mieli miejsca by się przebrać. Przy wyjeździe należy uważać, żeby nie podbiło na progu, cóż na suficie już są ślady alarmowego wyjeżdżania. „Szatnia" naszych druhen to korytarz prowadzący na schody na górę, gdzie trzy osoby to już tłok. Na górze jedyna toaleta, mała, niska salka i pomieszczenie gospodarcze tzw. „kuchnia" z elektryczną kuchenką na dwa palniki.

Druhowie chcą powiększyć parter, podnieść stropy i na całości nadbudować piętro. Mają powstać także: sala szkoleniowa, gdzie zmieszczą się dzieci z MDP i strażacy (ale służąca również lokalnemu społeczeństwu), toalety, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze. Na dole oprócz większych garaży będą szatnie, toalety z prysznicem, pralnia.

- Przedsięwzięcie ogromne i dlatego postanowiliśmy założyć zrzutkę. Znacie nas i wiecie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pozyskać środki, zapukamy do każdych drzwi i wejdziemy przez każde okno - dodają druhowie. - Suma jest ogromna, ale mamy nadzieję, że razem nam się uda.

Za cel zbiórki ustawiono kwotę 300 000 złotych. Jak wyliczyli organizatorzy, pierwszy etap rozbudowy kosztować będzie 35 000 złotych, a drugi - 65 000 złotych. Najbardziej kosztowny jest trzeci i ostatni etap modernizacji remizy, który ma kosztować 200 000 złotych.

Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU.