Najważniejsze wideo w esk24

Owocowo-warzywny czwartek w skierniewickim Sanepidzie

401819367_1101783947825438_1865927305356614709_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

16 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach zainaugurowała kolejną akcję - Owocowo-warzywny czwartek. To początek serii spotkań pracowników sanepidu, których celem jest promowanie zdrowego stylu życia.

Społeczność ze skierniewickiego sanepidu kolejny raz wychodzi z pozytywnym przekazem. W miniony czwartek pracownicy zorganizowali wspólne śniadanie. W menu znalazły się przede wszystkim owoce i warzywa. Wszystko po to, by przypomnieć jak ważne w codziennej diecie jest zdrowe odżywianie.

- Bardzo często przez pośpiech i nadmiar obowiązków zapominamy, że powinniśmy włączać w naszą dietę warzywa i owoce, które są źródłem witamin, błonnika pokarmowego, a także składników mineralnych. Uczymy dzieci, żeby zdrowo się odżywiały, a często zapominamy o sobie. Dlatego czas, aby zacząć od nas samych - dorosłych - informuje Justyna Łukasik, dyrektor skierniewickiego sanepidu.

Pomysł ma wyjść poza budynek przy ul. Piłsudskiego. Do akcji zostali już bowiem nominowani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach! Z niecierpliwością czekamy na kolejne. Gratulujemy pomysłu!

źródło: UM Skierniewice