wersja testowa serwisu

Pijany kierowca doprowadził do wypadku. Wśród rozbitych aut pojazd nauki jazdy

249-118546
fot. KMP w Skierniewicach

Nietrzeźwy kierujący zderzył się z dwoma samochodami, w tym z pojazdem nauki jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pomimo licznych apeli i prowadzonych stale policyjnych działań na drodze, systematycznych kontroli, nadal zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

12 sierpnia 2020 roku około godz. 11:30 skierniewiccy policjanci ruchu drogowego interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego na wiadukcie. Na pasach w kierunku centrum miasta, doszło do zderzenia trzech pojazdów.

- Wstępne ustalenia przebiegu tego zdarzenia wskazują, że kierujący Fordem Mondeo 44-letni skierniewiczanin, podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, zderzył się z jadącym po prawym pasie Fiatem Punto, kierowanym przez 69-letniego mieszkańca Skierniewic, a następnie uderzył w pojazd nauki jazdy, w którym jechali 53-letni instruktor i 18-letnia kursantka z Rawy Mazowieckiej - relacjonują policjanci.

Po wykonania badania stanu trzeźwości, okazało się, że kierujący Fordem był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Został doprowadzony do skierniewickiej jednostki. Przyczyny i przebieg tego zdarzenia wyjaśniać będzie policyjne dochodzenie.

Przypominamy: za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka rzędu 5000 złotych.