Pływaczki UKS Nawa w czołówce na Mistrzostwach Polski Seniorów

343930596_782171529842636_2401611880058060055_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Alicja Rodziewicz była szósta, a Joanna Świderska dziewiąta podczas rozegranych w Olsztynie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów. Dziewczyny wspólnie z Zuzanną Denisiewicz i Weroniką Lesiak zajęły również siódmą lokatę w sztafecie.

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów w Olsztyn za nami. Czterodniowe zmagania z udziałem skierniewickich pływaczek miały historyczny wymiar, a to przede wszystkim za sprawą finału konkurencji 200 m stylem motylkowym, gdzie wśród najlepszych zawodniczek w Polsce znalazły się dwie nasze reprezentantki. Alicja Rodziewicz zajęła w nim szóste miejsca, zaś jej koleżanka Klubowa Joanna Świderska uplasowała się na pozycji dziewiątej, a to wszystko w seniorskiej rywalizacji.

W konkurencji 200 m stylem grzbietowym w ścisłej rywalizacji medalowej również mieliśmy naszą zawodniczkę, Zuzanna Denisiewicz po technicznych perturbacjach i przełożonym wyścigu finałowym ostatecznie zajęła ósme miejsce. Alicja Rodziewicz dwukrotnie startowała w finałach A, we wspomnianym wcześniej finale konkurencji 200 m stylem motylkowym oraz w konkurencji 400 m stylem zmienny, zajmując miejsce dziesiąte. - Ala dzięki swoim startom, wykonała milowy krok w stronę kwalifikacji na Wielomecz Nadziei Olimpijskich oraz Europejski Festiwal Młodzieży Europy EYOF, który w lipcu odbędzie się w Słoweńskim Mariborze - dodaje trener Marcin Sarna.

Do wyścigów finałowych B kwalifikowały się:
Alicja Rodziewicz
100 m stylem motylkowym – 3 miejsce (1:02,88)
50 m stylem motylkowym – 9 miejsce (0:28,80)
Zuzanna Denisiewicz
100m stylem grzbietowym – 3 miejsce (1:05,82)
200m stylem zmiennym – 10 miejsce (2:29,58)
Joanna Świderska
100m stylem motylkowym – 9 miejsce (1:04,23)

Na zakończenie rywalizacji nasze zawodniczki wystartowały w rywalizacji sztafet w konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym płynąc w składzie: Zuzanna Denisiewicz, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz i Joanna Świderska ustanowiły nowy rekord klubu 4:25,45, zajmując w rywalizacji seniorskiej 7 miejsce.

źródło: UM Skierniewice