Policjanci spotkali się z młodzieżą z Lipiec Reymontowskich

249-184836
fot. KMP w Skierniewicach

Dzielnicowi spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Lipcach Reymontowskich. Prelekcja dotyczyła przemocy w sieci, hejtu wśród nastolatków a także konsekwencji prawnych. Było to ostatnie spotkanie profilaktyczne z uczniami w tym roku.

Dzielnicowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Lipcach Reymontowskich by porozmawiać z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie, również tym w Internecie. Policjanci przeprowadzili zajęcia w jednej ze starszych klas.

W rozmowie z młodzieżą funkcjonariusze wyjaśnili zebranym czym jest bezpieczeństwo w sieci, czym charakteryzuje się „hejt" oraz jak to zjawisko narusza prawa człowieka. Mundurowi w trakcie prelekcji przedstawili możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Uczniowie dowiedzieli się również, jak reagować na mowę nienawiści oraz gdzie szukać pomocy. Funkcjonariusze omówili konsekwencje prawne jakie mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione również w Internecie.

- Młodzieży i nauczycielom dziękujemy za spotkanie i zainteresowanie omawianą tematyką, jednocześnie cieszymy się, że uczniowie są otwarci na dyskusję i chętnie zadają pytania - mówi starszy sierżant Aneta Placek-Nowak.