wersja testowa serwisu

Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i broń. Zatrzymano 59-letniego mieszkańca Radomska

256-120133
fot. KPP w Radomsku

Radomszczańscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na co dzień zajmują się zwalczaniem nielegalnego obrotu wyrobami nie posiadającymi polskich znaków akcyzy. 15 września 2020 roku podczas przeszukań mundurowi zabezpieczyli 8 litrów alkoholu i 53 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymali również urządzenie do destylacji.

Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkohol nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jak się okazało 59-letni mieszkaniec Radomska w samochodzie oraz w mieszkaniu przechowywał nielegalne towary. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to ponad 45 tys. zł. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli nielegalną broń, tzw. „samoróbkę" składającą się z lufy metalowej z dołączona lunetą, prowizorycznym zamkiem oraz wygiętym drutem w kształcie kolby. Mężczyzna posiadał też kilka sztuk amunicji. Twierdził, że jest to jego domowa wiatrówka.

Podejrzany 59-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy, tj. przestępstwo określone w art. 65 kodeksu karnego skarbowego, za co grożą mu kary finansowe. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Radomsku