wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Okazało się, że był poszukiwany

policja---kajdanki

Opoczyńscy policjanci w miejscowości Petrykozy (gm. Białaczów), zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego łodzianina, który pomimo sądowego zakazu kierował Volkswagenem Polo. Dodatkowo był nietrzeźwy i poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kolejne popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zatrzymania kierowcy doszło 21 lipca 2021 roku o godzinie 19.40. Policjanci, podejmujący interwencję poddali kierującego badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 26-latek ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych sprawdzeń mundurowi ustalili, że zgodnie z wyrokiem sądu, mężczyzna ma prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

- Mężczyzna został zatrzymany i przekazany jednostce, która prowadziła jego poszukiwania. 26-latek odpowie teraz za kolejne przestępstwa jakich się dopuścił. Przypominamy, że złamanie sądowego zakazu to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.