wersja testowa serwisu

Policjantki spotkały się z rodzicami uczniów "Piątki". Tematem rozmów rola w życiu dziecka

Zrzut-ekranu-2021-09-10-o-07.49.08
fot. KMP w Skierniewicach

Policjantki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii skierniewickiej komendy są częstymi gośćmi w placówkach oświatowych z terenu miasta i powiatu skierniewickiego. Początek roku szkolnego daje możliwość spotkania się zarówno z młodzieżą jak i ich opiekunami. Rozmowa z rodzicami pozwala uświadomić, jak ważną rolę pełnią w życiu swoich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy.

W środę, 8 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Skierniewicach odbyło się zainicjowane przez dyrekcję i pedagoga szkoły wraz z asp. szt. Małgorzatą Białkowską z KMP w Skierniewicach, spotkanie z rodzicami uczniów klas siódmych. W spotkaniu brało udział około 120 opiekunów dzieci uczących się w murach tej placówki. Głównym celem spotkania było uświadomienie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swojego dziecka. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich pociecha zmaga się z jakimś problemem. Pomoc, jaką mogą zaoferować dorośli młodemu człowiekowi jest niezwykle ważna w tym żeby dziecko nie pozostało samo z problemem.

Policjantki rozmawiały z rodzicami o odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także o tym co grozi za przejawy demoralizacji związanej z używaniem alkoholu, papierosów czy tak popularnych w obecnym świecie e-papierosów. Podjęto także tematykę związaną ze zjawiskiem cyberprzemocy. Policjantki zwracały szczególną uwagę, jak ważna jest odpowiedzialna kontrola rodzicielska wirtualnego świata dziecka.

Po rozmowach o bezpieczeństwie najmłodszych apelowały także o podejmowanie rozmów z osobami starszymi aby ustrzec ich przed oszustwami pod tzw. legendą. Nie został także zapomniany temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, o której prężnym funkcjonowaniu przypomniały policjantki Wydziału Prewencji. Na zakończenie pedagog Szkoły otrzymała plakaty i ulotki nawiązujące do poruszanych podczas spotkania tematów.

źródło: KMP w Skierniewicach