wersja testowa serwisu

Policyjne święto w powiecie zgierskim. Ponad 100 funkcjonariuszy z awansami

252-13366_20210723-114142_1
fot. KPP w Zgierzu

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń dla policjantów. Tegoroczne obchody w powiecie zgierskim odbyły się 23 lipca 2021 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Uroczystość rozpoczęto wciągnięciem na maszt flagi państwowej oraz odegraniem hymnu państwowego. Dowódcą uroczystości był kom. Mariusz Moszczyński - Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Zgierz, który złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgierzu insp. Wojciechowi Włodarczykowi.

W tym roku z okazji Święta Policji 104 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich było 5 policjantów w korpusie oficerów, 90 w korpusie aspirantów i podoficerów oraz 9 w korpusie szeregowych. 10 mundurowych awansowało przedterminowo w drodze wyróżnienia.

Z okazji Święta Policji, oprócz nominacji, policjanci powiatu zgierskiego zostali wyróżnieni państwowymi i resortowymi odznaczeniami. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowić nadać „Złoty Medal za Długoletnią Służbę" asp. sztab. Dariuszowi Najmanowi – Naczelnikowi Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego KPP Zgierz, a „Srebrny Medal za Długoletnią Służbę" został przyznany asp. sztab Konradowi Kędzi, który jest dyżurnym w Komisariacie Policji w Aleksandrowie Łódzkim,

Dodatkowo Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił „Złotą Odznaką Zasłużonego Policjanta" Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu insp. Wojciecha Włodarczyka, a „Brązową Odznaką Zasłużonego Policjanta" został wyróżniony Komendant Komisariatu Policji w Ozorkowie kom. Krzysztof Granosik oraz sierż. sztab. Adrianowi Szymańskiemu, który jest funkcjonariuszem Wydziału Prewencji zgierskiej jednostki policji. Wyróżnienia te będą wręczane w późniejszym terminie.

Po wręczeniu awansów głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu insp. Wojciech Włodarczyk, który podziękował zgierskim policjantom za kolejny rok wspaniałej, pełnej poświęceń służbie. Inspektor złożył również podziękowania dla rodzin funkcjonariuszy, którzy na co dzień są ogromnym oparciem dla każdego stróża prawa. Następnie głos zabrali zaproszeni gości.

Uroczystość Święta Policji zakończyła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgierzu przez dowódcę uroczystości.

źródło: KPP w Zgierzu

Zobacz zdjęcia: