wersja testowa serwisu

Policyjne świętowanie w piotrkowskiej komendzie

dsc5469-162704375_20210725-090839_1
UM Piotrków Trybunalski

24 lipca przypada święto Policji. Z tej okazji w piątek (23.07) w piotrkowskiej Komendzie Miejskiej Policji odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono awanse i wyróżnienia dla funkcjonariuszy. Podczas swojego przemówienia Komendant Miejski Policji inspektor Krzysztof Dąbrowski podziękował funkcjonariuszom za pełnienie służby w trudnym okresie pandemii. W miejskiej jednostce pracuje obecnie 281 policjantów.

Szef piotrkowskiej jednostki zaznaczył również, że pomimo wyjątkowej sytuacji, w której policjanci mają nałożone nowe obowiązki, rzetelnie pełnią służbę i niosą pomoc potrzebującym.

Następnie komendant Dąbrowski wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awans otrzymało 106 funkcjonariuszy. Dodatkowo 10 policjantów otrzymało listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego z Łodzi za wyjątkowe zaangażowanie w służbę.

Wśród gości obecnych na apelu był także prezydent Krzysztof Chojniak, który złożył życzenia oraz podziękował policjantom za ich codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców.