Pracowity tydzień zawodników UKS Maków

20230415_110227

W minionym tygodniu zawodnicy UKS Maków występowali w ramach rozgrywek tenisa stołowego w wielu miejscach: w Suchedniowie, Pabianicach, Moszczenicy, Skierniewicach, a nawet w małopolskim Olkuszu.

Właśnie w Olkuszu w kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Polski Weteranów wystąpili Paweł Stopiński i Krzysztof Placek. Paweł grający w kategorii wiekowej 40-49 lat zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, a Krzysztof w kategorii 50-59 lat uplasował się na miejscu 13-16. Te kategorie wiekowe są najliczniej obsadzone w każdym turnieju Grand Prix Polski Weteranów, w tym turnieju w kategorii 40-49 wystąpiło ponad 50 zawodników, a w kategorii 50-59 ponad 60.

W sobotę w Moszczenicy rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii młodzik i kadet. W zawodach udział wzięło 6 zawodniczek i zawodników UKS Maków. Wśród młodzików Filip Łysakowski. Mateusz Łysakowski i Maciek Krupa zajęli miejsca 25-32, a Wojtek Woch miejsce 33-37. Wśród młodziczek Zosia Starzec zajęła miejsce 9-16, a Andżelika Bardzińska 17-24. Dziewczęta zajęły również miejsce 5-8 w grze podwójnej. W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii juniorów rozegranych dwa tygodnie wcześniej w Łodzi wystąpili Monika Jacczyk i Jan Ceroń. Zarówno Monika jak i Jan zajęli miejsca 5-8.

W niedzielę w Suchedniowie zawodnicy UKS Agaris Maków rozegrali mecz II ligi mężczyzn przeciwko KS Global Pharma Orlicz 1924 II Suchedniów. Mecz zakończył się remisem 5:5. Każdy z zawodników Makowa, czyli Witold i Michał Uzarczykowie, Michał Misiak i Piotr Minkus zdobyli po jednym punkcie, a piąty punkt dający remis zdobył debel Michała Misiaka i Piotra Minkusa.

We wtorek druga drużyna UKS Agaris Maków rozegrała mecz III ligi mężczyzn przeciwko MUKS Włókniarz Pabianice. Mecz zakończył się remisem 5:5. Po dwa punkty dla Makowa zdobyli Paweł Stopiński i Krzysztof Placek, a piąty punkt wywalczył debel Pawła Stopińskiego i Krzysztofa Placka. W meczu wystąpili również Mateusz Kowalski i Tomasz Nowak.

Również w niedzielę w Skierniewicach odbył się I Turniej z cyklu Grand Prix Skierniewic 2023r. W turnieju open kobiet I miejsce zdobyła zawodniczka UKS Maków - Marta Stopińska. W kategorii open III miejsce zajął Jacek Gędek, a IV miejsce Tomek Nowak. W kategorii amatorów III miejsce zajął Leszek Kołakowski. IV miejsce w deblach zajęli Marta Stopińska i Leszek Kołakowski.

źródło: UG Maków