wersja testowa serwisu

Pracownicy PGE zaprezentują swoją fotograficzną pasję!

plakat-bpn-2021---btf-ii
BTF

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne przygotowało nie lada gratkę dla miłośników dzikiej przyrody i fotografii. Na wystawie „Dolina Biebrzy Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE", będzie można podziwiać zdjęcia zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Jej wernisaż odbędzie się w najbliższą środę, 13 października w Galerii „Na Piętrze" Gigantów Mocy.

Rozległe torfowiska doliny Biebrzy i jej unikalne flora i fauna od lat przyciągają fotografów z całej Polski, ale też z Europy i świata. Wiosną warsztaty w Biebrzańskim Parku Narodowym prowadziło także Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Teraz będziemy mogli podziwiać efekty ich pracy.

- Na ekspozycji w Galerii „Na Piętrze" MCK PGE Gigantów Mocy zaprezentowane zostaną zdjęcia ukazujące ten największy w Europie obszar bagienny oraz niezwykle rzadko występujące, zagrożone wyginięciem, gatunki roślin, ptaków i zwierząt - czytamy w opisie wystawy. 

Dolina Biebrzy, jako plener fotograficzny, nie została wybrana przypadkiem. W 2021 roku, PGE nawiązała współpracę z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Dzięki wsparciu PGE na dwóch kluczowych dla parku budynkach, tj. Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy oraz Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt i budynku informacji turystycznej w Grzędach zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. PGE przekazała środki na montaż paneli, a pracownicy Grupy PGE wsparli merytorycznie dyrekcję parku, aby opracować projekt budowy obu instalacji według najbardziej optymalnych parametrów.

Współpraca PGE z Biebrzańskim Parkiem Narodowym jest realizowana w ramach programu „Lasy Pełne Energii".

Wernisaż niezwykłej wystawy „Dolina Biebrzy Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE", odbędzie się o godz. 18:00 w środę, 13 października