wersja testowa serwisu

Przedstawiając fałszywe dane chciał wyłudzić kredyt. Grozi mu 8 lat więzienia

policja-kajdanki2

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczości Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 36-latka, który na podstawie fałszywych dokumentów chciał wyłudzić kredyt w banku. Liczył, że tym sposobem uzyska ponad 14 tysięcy złotych. Usłyszał zarzuty, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy policjanci systematycznie analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępstw gospodarczych, do których dochodzi na terenie Łodzi. 27 listopada 2020 roku pojechali do banku przy ul. Paderewskiego gdzie według ich ustaleń, mogło dojść do usiłowania oszustwa.

Na miejscu, w placówce, kryminalni wylegitymowali 36-latka, który oświadczył, że oczekuje na przyznanie kredytu. Zachodziło podejrzenie, że mężczyzna posługuje się sfałszowanymi dokumentami. Wkrótce potwierdziły się przypuszczenia mundurowych. Jak ustalili, nieuczciwy klient chciał wyłudzić kredyt i w tym celu przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przyznał, że podrabiając zaświadczenia, miał nadzieję uzyskać ponad 14 tysięcy złotych kredytu, o które wnioskował. 36-latek usłyszał już zarzut oszustwa, podrabiania dokumentów oraz wyłudzenia kredytu. Za ten czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Łodzi