Przedszkolaki z "Czwórki" pamiętały o czworonogach

Przedszkolaki z "Czwórki" pamiętały o czworonogach
fot. UM Skierniewice

Wielka zbiórka dla podopiecznych schroniska, poznawanie psich ras, zabawy dydaktyczno-muzyczno-ruchowe – w taki sposób przedszkolaki z „Czwóreczki" świętowały „Dzień Kundelka".

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka.

Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowiec zasługuje na uwagę i miłość! To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych. Był to mile spędzony czas przepełniony, zabawą, muzyką i pozytywną energią.

Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Dodatkowo z okazji Dnia Kundelka została zorganizowana w naszym przedszkolu zbiórka dla podopiecznych schroniska, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. 

Wielkie brawa dla młodych wolontariuszy!

źródło: UM Skierniewice