wersja testowa serwisu

Przedszkole nr 1 w Skierniewicach z wyjątkowym certyfikatem

dsc_0053_00031mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

"Przedszkole promujące zdrowie" – taki wyjątkowy certyfikat otrzymało Przedszkole nr 1 od Ministerstwa Edukacji i Nauki za podejmowanie systemowych działań w zakresie poprawy zdrowia całej swojej społeczności.

Propagowanie działań promujących zdrowy styl życia, tworzenie przyjaznych warunków umożliwiających ochronę zdrowia oraz angażujących całą społeczność przedszkolną do podejmowania działań prozdrowotnych -to składowe sukcesu, jakim od kilku dni może pochwalić się placówka prowadzona przez dyrektor Teresę Swaczynę. Przedszkole nr 1 oficjalnie dołączyło bowiem do elitarnego grona Krajowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie oraz Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

- Zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane. Przyznanie certyfikatu to formalne uznanie dla wysiłków całej społeczności szkolnej realizującej długofalowe i systemowe działania w zakresie promocji zdrowia. Na sukces złożyła się przede wszystkim wspólna praca dyrektora, koordynatora i całej społeczności przedszkolnej. Przyznanie tytułu przyczynia się do zwiększenia prestiżu wyróżnionych, staje się źródłem satysfakcji oraz motywacją do dalszej pracy dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt – czytamy na stronie ministerstwa.

Warto dodać, że w 2018 roku podobne wyróżnienia ministerstwo przyznało również innym skierniewickim placówkom: Przedszkolu nr 5, Przedszkolu nr 8 i Przedszkolu nr 13. Certyfikat zobowiązuje do utrzymywania wysokich standardów, które wyznaczają główne kierunki pracy. Ważnym elementem jest możliwość wymiany doświadczeń oraz współpraca między placówkami w różnych województwach. Sieć daje także możliwość upowszechniania przykładów dobrych praktyk, a przez to poszerza wiedzę na temat prawidłowych zachowań zdrowotnych oraz atrakcyjnych metod ich realizacji.

źródło: UM Skierniewice