wersja testowa serwisu

Rogowskie Arboretum zachęca do odwiedzin

Rogowskie Arboretum zachęca do odwiedzin

Długi weekend przyniósł ładną pogodę, więc wiele osób zdecydowało się go spędzić poza domem rodzinnym. Jednak jeśli ktoś nie ma planów na ostatni dzień weekendu, można go spędzić w Arboretum SGGW w Rogowie.

W długi weekend Arboretum jest otwarte w godzinach od 10.00 do 20:00, natomiast sklepik z roślinami czynny jest w godzinach 12.00 - 18.00 każdego dnia w tym czasie. W związku z zagrożeniem epidemicznym w rogowskim Arboretum obowiązują nowe zasady. Szczegóły można znaleźć w TYM MIEJSCU.

Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Nadleśnictwo Rogów oraz gospodarstwa szkółkarskiego. Położone jest w dawnym siedlisku leśym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium - ulubione miejsce wielu zwiedzających. 

Zobacz zdjęcia: