wersja testowa serwisu

Rolnicy mają dość. Ponownie zablokowali rondo pod Strykowem

Rolnicy mają dość. Ponownie zablokowali rondo pod Strykowem
fot. Agrounia

Rolnicy po raz kolejny protestują na drogach w Łódzkiem. Strajk ponownie odbywa się w miejscowości Sosnowiec (gm. Stryków), a jego organizatorem jest Agrounia.

Rondo w Sosnowiec, które jest skrzyżowaniem autostrad A1 i A2 zostało zablokowane przez protestujących rolników. Znajduje się tam wiele ciągników rolniczych i ciężarówek. Na środku ronda rozpalono także ogniska, odpalane są również race i świece dymne. Licznie zgromadzeni rolnicy mają ze sobą także flagi i transparenty.

- Mamy dość! Nie ma rynków zbytu! Nie będziemy oddawać swojej wypłaty za darmo! Miasto musi wiedzieć, że my oddajemy całą świnię, za cenę jednego schabowego kotleta - czytamy na profilach Agrounii w opisach transmisji z dzisiejszego strajku. - Czy to jest normalne? Gdzie jest premier? - pytają rolnicy.

Na miejscu jest już policja. Jak w rozmowie z funkcjonariuszami podkreślał Michał Kołodziejczak lider Agrounii, to czy protest zakończy się uzależnione jest od tego, czy Premier Mateusz Morawiecki zdecyduje się na rozmowę z rolnikami.

Aktualizacja 12:55: Na miejscu pojawiły się liczne środku policji, która legitymuje i spisuje każdego z uczestników strajku. Na razie nie wiadomo, czy ktoś został ukarany mandatem.

Aktualizacja 13:40: Rolnicy zdecydowali się zakończyć dzisiejszy strajk, jednak zapowiadają, że będą kolejne.

Zobacz zdjęcia i filmy z miejsca strajku: