Rozbój w Mokrej, zaatakował kostką brukową mężczyznę i chciał ukraść mu samochód

249-171557
fot. KMP w Skierniewicach

32-latek z powiatu łowickiego zatrzymany za dokonanie rozboju. Tego samego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty, a następnego został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Podejrzany odpowie również za inne przestępstwa.

W czwartek. 1 czerwca dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wtargnięcia na posesję nieznanego mężczyzny, który próbował ukraść samochód. Na miejscu policjanci ustalili, że około godziny 15:00 na jedną z posesji w miejscowości Mokra wszedł nieznany mężczyzna, a następnie zaatakował kostką brukową 72-letniego zgłaszającego. 

- Sprawca uderzył go w głowę, zabrał kluczyki od samochodu marki Opel i próbował wyjechać nim z posesji. 72-latek pomimo obrażeń próbował zapobiec kradzieży, zamykając bramę posesji. Sprawca z rozpędu staranował przeszkodę, uszkadzając ogrodzenie. Gdy pojazd zaklinował się w bramie mężczyzna zabrał wkrętarkę pokrzywdzonego i uciekł z posesji gubiąc but - relacjonuje nadkom. Magdalena Studniarek.

Policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia danych podejrzanego. Już następnego dnia 32-latek został zatrzymany na terenie Łowicza. Ponadto ustalono, że mężczyzna dokonał kradzieży kilku par butów z innej posesji w miejscowości Mokra. 

- Podejrzany odpowie też za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, którą miał przy sobie podczas zatrzymania. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty, a 3 czerwca 2023 roku sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia - dodaje nadkom. Magdalena Studniarek.