wersja testowa serwisu

Rozbudowa sieci ciepłowniczej przy ulicy Sienkiewicza w Skierniewicach zakończona

271672418_928419821194144_8346225671019173817_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Energetyka Cieplna zakończyła realizację ostatniej inwestycji zapisanej w kalendarzu zadań na 2021 rok – budowę sieci ciepłowniczej wraz z trzema przyłączami przy ulicy Sienkiewicza.

W ramach zadania pracownicy energetyki rozbudowali istniejącą instalację ciepłowniczą przy ul. Sobieskiego (m. in na terenie należącym do Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusam). Inwestycja pozwoliła na podłączenie trzech nowych odbiorców indywidualnych – budynku należącego do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz dwóch budynki należące do osób prywatnych. Ostatnim etapem było odtworzenie nawierzchni na całym remontowanym odcinku.

Spółka modernizując i rozbudowując sieć ciepłowniczą przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co znacząco polepsza jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy Skierniewic. To kolejny krok w kierunku zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

- Zaspokajanie potrzeb mieszkańców Skierniewic w zakresie dostaw ciepła i ciepłej wody użytkowej to podstawowa działalność naszej spółki – tłumaczy Mateusz Jarczyński, prezes skierniewickiej ciepłowni . - Zachęcamy do przyłączania się do sieci ciepłowniczej. Miejskie ciepło jest bezpieczne, bezobsługowe i ekologiczne.

źródło: UM Skierniewice