wersja testowa serwisu

Rozpoczęły się ferie zimowe. Jakie propozycje czekają na najmłodszych skierniewiczan?

136150998_1017915005397564_5436837826294081653_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Tegoroczne ferie zimowe potrwają od 4 do 17 stycznia – taką decyzję podjęły władze centralne w związku z panującą epidemią koronawirusa. Jakie propozycje czekają na najmłodszych skierniewiczan?

Skierniewicki samorząd jak co roku zadbał o to, by ciekawie wypełnić czas wolny, najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Dlatego w tym roku oprócz organizacji bezpiecznych półkolonii w szkołach (przez dwa tygodnie dla klas I-III w Szkołach Podstawowych nr: 1,2,4,7 i 9) przygotował także ofertę on-line. Otwarte zostały też place zabaw na terenie miasta.

W drugim tygodniu ferii, a więc od 11 do 15 stycznia czekają zajęcia niezbędne wszystkim miłośnikom popularnego minecrafta. W ofercie znajdą się: warsztaty internetowe z programowania, modyfikacji, trybu multiplayer, czytelnictwa tej popularnej gry. Nie zabraknie nauki z nagrywania gameplayi, późniejszego montażu oraz pracy na oprogramowaniach Resolve i Python.

Streamy odbywać się będą od godz. 10:00 do 14:00. Zajęcia są bezpłatne i jednorazowo może uczestniczyć w nich 200 dzieci (decyduje kolejność logowań). LINK TUTAJ!

Swoją ofertę skierowaną do najmłodszych uczniów przygotował także resort edukacji. - W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach – czytamy w komunikacie wydanym na stronie ministerstwa. - Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.

O rozrywce on-line, programach telewizyjnych oraz wytycznych dla organizatorów ferii i półkolonii w szkołach można poczytać na stronie ministerstwa [ TUTAJ]


Ferie online

Rozwijający czas dla Twojego Dziecka

W programie między innymi:

Minecraft programowanie - używanie złożonych komend w grze

Minecraft modyfikacje - tworzenie i projektowanie własnych modyfikacji w grze minecraft

Minecraft Multiplayer - zagadki i gry logiczne w naszym serwerze online

Minecraft czytelnictwo - Rozwijamy swiją wyobraźnię i kreatywność czytając i odtwarzając największe dzieła literackie!

Youtube Gameplay'e - nagrywanie gameplay'i w minecrafcie, późniejszy montaż, zapoznanie się z podstawami pracy w oprogramowaniu Resolve

Programowanie w języku Python - nauka programowania w języku Python

Data: 11-15 stycznia 2021 R.
Godzina: 10:00 - 14:00
LINK:BIT.LY/3RUPNWO

Zajęcia dla dzieci w czasie ferii są finansowane z Budżetu Miasta Skierniewice

Źródło: UM Skierniewice