wersja testowa serwisu

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny "Łap Deszcz"

ekomFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Od kilku tygodni skierniewiczanie mogli zgłaszać swoje przydomowe rozwiązania na ekologiczne gospodarowanie wodą, a to wszystko w ramach konkursu organizowanego przez WOD-Kan i Miasto Skierniewice - "Łap Deszcz".

Podesłane zdjęcia prezentujące przydomowe instalacje trafiły pod obrady jury, które wybrało najlepszych:

I miejsce – Jerzy Nawrocki
II miejsce – Danuta i Kazimierz Karalusowie
III miejsce – Barbara Szymańska

Wyróżnienie:
I wyróżnienie – Katarzyna Pawlata
II wyróżnienie – Elżbieta Kłosińska

Zwycięzcy otrzymają nagrody główne według regulaminu konkursu ekologicznego „ŁAP DESZCZ". Dodatkowo dla osób wyróżnionych Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN" oraz Urząd Miasta Skierniewice przygotował drobne upominki. Dzięki zaangażowaniu Polskiemu Związkowi Działkowców Okręg Łódzki do wszystkich uczestników konkursu trafi prenumeratę czasopisma „Działkowiec".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Miło nam, że tak wielu mieszkańców korzysta z zalet gromadzenia deszczówki, a przy tym chroni środowisko naturalne. Uczestnicy zaskoczyli nas kreatywnymi pomysłami w jaki gospodarują wodę deszczową oraz ekologicznymi rozwiązaniami zastosowanymi na swoich posesjach i ogródkach działkowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Warto oszczędzać wodę i korzystać z deszczówki w swoim domu.

źródło: UM Skierniewice