Rozstrzygnięto XX edycję konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

1200_DSC0046_20230908-125614_1
fot. Tomasz Radzikowski

Poznaliśmy zwycięzców XX edycji konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w województwie łódzkim. Gratulacje najlepszym składał członek zarządu Andrzej Górczyński, który w towarzystwie Alicji Antczak, radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego i zastępcy dyrektora OR KRUS w Łodzi, wręczył puchary ufundowane przez marszałka Grzegorza Schreibera.

- Od 20 lat razem z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wyszukujemy gospodarstw, które mogą być przykładem dla innych. Oceniane są pod względem utrzymania porządku, stanu budynków, wyposażenia w sprzęt rolniczy i przeciwpożarowy, warunków zapewnionych zwierzętom - mówią przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Laureatami konkursu na szczeblu wojewódzkim zostali: Małgorzata Przybysz z Brysek w gminie Góra Św. Małgorzaty (pow. łęczycki), Martyna i Łukasz Skonieczni z Wiśniewa w gminie Kiernozia (pow. łowicki), Wioleta i Tomasz Nowakowie z Wielgich w gminie Ostrówek (pow. wieluński). Cała trójka będzie reprezentować Łódzkie w konkursie ogólnopolskim. Przyznanych zostało również sześć wyróżnień.

Przy okazji gali wręczenia nagród przeprowadzone zostały wykłady na temat działań prewencyjnych oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Wszystko po to, by do minimum zmniejszyć liczbę wypadków w gospodarstwach.

Dla zebranych wystąpił Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Głuchowiacy" oraz kapela „Borynioki" z Lipiec Reymontowskich.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Aleksandra Hadzik, prezes KRUS oraz Janusz Ciesielski, radny sejmiku województwa i dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: